REALIZOWANE PROJEKTY 2018

Fundusz Sprawiedliwości

Pomost do zmian

Celem projektu jest pomoc postpenitencjarna osobom zwalnianym z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz członkom ich rodzin, poprzez realizację indywidualnego programu readaptacji i aktywizację społeczną w ośrodku readaptacyjnym, prowadzonym przez Fundację.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
w Katowicach

Pomost za Murami

Celem projektu jest wspieranie osób uzależnionych od narkotyków i ich rodzin w dążeniu do wyjścia z nałogu poprzez zajęcia terapeutyczne, treningi zapobiegania nawrotom, grupy wsparcia.

Obóz terapeutyczny - Pomost do normalności

Osobom uczestniczącym w obozie terapeutycznym przez okres 9 dni zapewniono wyżywienie oraz opiekę terapeutyczną. Obóz miał za zadanie pomóc beneficjentom odbudować relacje rodzinne oraz odnalezienie się w budowaniu relacji bez użycia przemocy.

Ośrodek readaptacyjny POMOST

Założeniem projektu jest realizowanie spotkań osób przebywających w ośrodku z asystentami. Spotkania mają pomagać w rozwiązywaniu bieżących problemów i wyrabiać nowe zachowania oraz umiejętności społeczne. Ośrodek, asysta, społeczność.

Gmina Zabrze

POMOST DO ZMIAN – Zabrze miastem dla każdego

Założeniem projektu jest przeciwdziałanie uzależnieniom poprzez wsparcie procesu resocjalizacji i readaptacji społecznej oraz zwiększenie dostępności i rozszerzenie oferty profesjonalnej pomocy co najmniej 100 osobom uzależnionym , zagrożonym wykluczeniem społecznym- osobom osadzonym w AŚ i ZK, mieszkańcom Zabrza oraz ośrodka readaptacyjnego POMOST

Krajowe biuro do spraw Przeciwdziałania Narkomanii

Reintegracja POMOST 2018

Celem zadania jest wsparcie procesu reintegracji społecznej u grupy mężczyzn, którzy zakończyli program adaptacyjno-terapeutyczny realizowany w Ośrodku Readaptacyjnym Fundacji Pomost poprzez udział w warsztatach/ grupie zapobiegania nawrotom, w konsultacjach społecznych oraz poprzez nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem mieszkańców.

Pomost do zmiany
(Program wzmacniania motywacji do ograniczenia zachowań ryzykownych wśród osób uzależnionych od hazardu lub innych uzależnień behawioralnych oraz wsparcia ich bliskich i rodzin)

Celem projektu jest przeciwdziałanie uzależnieniom od hazardu, wzbudzenie w grupie odbiorców motywacji do kontynuowania zapoczątkowanych zmian, poprawy jakości życia oraz rozpoczęcia terapii jeszcze podczas kary pozbawienia wolności oraz w warunkach wolnościowych.

Śląska Pracownia Candis

Celem projektu jest wzrost wiedzy o uzależnieniu od narkotyków i innych substancji psychoaktywnych poprzez prowadzenie warsztatów zapobiegania nawrotom, grup wsparcia, interwencji oraz konsultacji społecznych. Ma zapobiegać wykluczeniu społecznemu osób uzależnionych, a poprzez terapię ma pomagać w poprawie jakości życia.