• annakh@fundacja-pomost.pl

Uczą wrócić do życia po odsiadce. Ośrodek Pomost w Zabrzu sam jednak potrzebuje pomocy

Dla wielu więźniów to jedyna szansa, by wrócić do normalnego życia po odsiadce i... nie wrócić za kraty. Ośrodek Pomost z Zabrza jest miejscem, gdzie byli więźniowie uczą się funkcjonować w często obcym im świecie. Fundacja, która prowadzi ośrodek, pomogła setkom osób - teraz sama potrzebuje wsparcia.

To miejsce, w którym nie tylko znikają stereotypy, ale - przede wszystkim - odbudowywani są ludzie rozbici przez wieloletnie odsiadki.

Do tej pory z pomocy zabrzańskiego ośrodka Pomost jednorazowo korzystać mogło maksymalnie 24 byłych więźniów, wkrótce ma się to jednak zmienić. Ośrodek bowiem się powiększa.

Chętnych do skorzystania z pomocy Pomostu nie brakuje, a to jedno z nielicznych tego typu miejsc w kraju.