Od 2015 roku Fundacja realizuje autorski projekt ekspresji osadzonych i podopiecznych ośrodka readaptacyjnego przez muzykę. Uczestnicy warsztatów tworzyli na nich wykonywane teksty, uczyli się dykcji
i tworzyli zespołowo utwory pod okiem Sebastiana PERSZINGA Dziębowskiego i Mariusza KONDZIOŁA Kondzielnika.

Utwór "Ponad Granicami (Areszt Śledczy Bytom)" zrealizowany został w ramach realizacji programu "Pomost Do Zmian" na terenie Aresztu Śledczego w Bytomiu, finansowanego ze środków Urzędu Miasta Bytom we wrześniu 2015.

Ponad Granicami 2 - Kolęda (Zakład Karny Zabrze) to bożonarodzeniowy prezent dla rodzin osadzonych w ZK Zabrze zrealizowany w grudniu 2015 we współpracy z partnerem Fundacji - KONSALNET, w całości wykonany przez osoby osadzone, oraz wokalistkę Marlenę Patynko.

Teledysk "Ponad Granicami 3 został zrealizowany w Rudawach Janowickich występują w nim  byli skazani, obecnie mieszkańcy środka readaptacyjnego Fundacji POMOST oraz podopieczni Fundacji Miejsce na Ziemi.

Utwór - Ponad Granicami 4 (Areszt Śledczy Tarnowskie Góry) zrealizowano w całości wolontaryjnie.

Oto efekty warsztatów: